חוברות לימוד ערבית מדוברת

מד'אפה

book cover
יוסי דניאל

מד'אפה - חוברת הלימוד השלם מהצעד הראשון במהדורה מודפסת.

236 עמודים הכוללים את כללי הדקדוק, מערכת הפועל בבנין ראשון- עבר, עתיד, בינוני פועל- פעול, ציווי כולל תרגולים.
מעל 20 שיחות תרגול היכרות, שוק, מסעדה, במוסך,נסיעה לחו"ל, סיפורים עממיים , פתגמים וברכות לכל עת ומצב.
מילון של מעל 1400 ערכים המסכמים את הקורס למתחילים.
החוברת מיועדת לחובבי השפה , בוגרי קורס מתחילים
לפרטים נוספים ורכישה צרו קשר בפרטי או בדף הפרוייקט של מד'אפה

yosdani@yahoo.com
050-3611856

אֶל-בֶּית בֶּיתַכּ

book cover
איריס מימון ועופר פרנקו

"כל שפה היא שער לתרבות, ועל אחת כמה וכמה השפה הערבית. בישראל הערבית היא שפתם של אזרחים ערבים ואזרחיות ערביות החיים עמנו או בשכנות לנו. החברה הערבית כוללת בתוכה רב תרבותיות ומגוון רב של מנהגים ומסורות.

בספר שילבנו מושגים מן התרבות הערבית, מדת האסלאם, ומן המרחב המזרח תיכוני. שיבצנו פתגמים ושירים אשר מעשירים את הלימוד ומחברים אותו להקשר תרבותי נרחב. אנו ממליצים ללמוד בעל פה פתגמים, ושורות או בתי שיר. זה יחזק את מיומנות השיחה."

ערבית באהבה

book cover
גלי אגמון

את הספר הזה כתבתי כי הייתי צריכה ספר ללמד איתו, ולא היה אף ספר שענה על מה שחיפשתי. הוא חדשני, עכשווי, מפרק את הסטריאוטיפים והסטיגמות, ומלמד לדבר מהשיעור הראשון.

דרך דיאלוגים, ברכות, תרגילים ולימוד דקדוקי תחשפו לשיטת לימוד ייחודית שתשלח אתכן לקשקש בערבית מתוך מקום של סקרנות, חדווה וכבוד עצום לתרבות ולשפה.

הספר מלווה בדיאלוגים מוקלטים הזמינים כאן באתר, וכן בקלפי משחק (גם למבוגרים מותר לשחק!)

לוח הפועל המלא בשפה הערבית המדוברת

book cover
רועי סראג' גולן

טבלאות נטייה של כל צורות הפועל בערבית מדוברת בתוספת הסברים, הטיות, דוגמאות והקלטות

בתעתיק עברי ובכתב ערבי

מין טק טק

book cover
רוברט ברמן

מן טק טק הוא אסופה של יותר מאלף ושמונה מאות ניבים נפוצים המצויים בשימוש רגיל ויומיומי בפי דוברי ערבית בלהג הפלסטיני. כל הניבים מופיעים בו הן בכתיב ערבי, הן בתעתיק עברי ולצדם התרגום המילולי והמשמעות או הניב המקביל בעברית. הספר מחולק לשני מדורים: במדור הראשון מובאים הניבים כשהם מסודרים לפי נושאים (גורל, סבלנות, סוד וכדומה) במדור השני הסידור הוא על פי מילות מפתח (עין, אבטיח, נמלה וכדומה).

הספר מאפשר ללומדי ערבית הכרות מעמיקה עם השפה המדוברת. הוא יסייע להם להעשיר את ידיעותיהם בשפה, לשפר את שליטתם בה ולנהל שיחה ברמה גבוהה עם בני שיח ערבים. הוא מיועד הן למתחילים, הן למתקדמים.

לדבר ערבית

book cover
קורס ללימוד עצמי של השפה המדוברת הפלסטינית

מחבר: יוחנן אליחי

ערכת הלימוד “לדבר ערבית” על ארבעת כרכיה וקבצי השמע הנלווים אליהם, נועדה להקנות ידיעה מעשית של השפה הערבית המדוברת הפלסטינית.

הקורס מיועד לאלה שאינם רוצים להסתפק בידע שטחי, אלא שואפים להגיע לדיבור חופשי למדי ולהבנה רחבה.

חמישים השיעורים שבקורס מכילים סקירה מקיפה של סוגיות הדקדוק: צורות המילים השונות, נטיית כל הפעלים ומבנה המשפטים וכן אוצר מילים מקיף למדי – כ-2,500 מילים.

הקורס מיועד ללימוד עצמי, אך מתאים בהחלט גם ללימוד מונחה בכיתה.

בגלל מרכזיותו במזרח התיכון, הלהג הפלסטיני מובן בכל האזור ואפשר לעבור בקלות ממנו אל להגי סוריה ולבנון. בסוף הקורס ניתן שיעור מיוחד המדגים את הקרבה שבין להגים אלה, יחד עם ההבדלים הקלים המאפיינים אותם.