חוברות לימוד ערבית מדוברת

ערבית באהבה

כריכת ערבית באהבה
גלי אגמון

את הספר הזה כתבתי כי הייתי צריכה ספר ללמד איתו, ולא היה אף ספר שענה על מה שחיפשתי. הוא חדשני, עכשווי, מפרק את הסטריאוטיפים והסטיגמות, ומלמד לדבר מהשיעור הראשון.

דרך דיאלוגים, ברכות, תרגילים ולימוד דקדוקי תחשפו לשיטת לימוד ייחודית שתשלח אתכן לקשקש בערבית מתוך מקום של סקרנות, חדווה וכבוד עצום לתרבות ולשפה.

הספר מלווה בדיאלוגים מוקלטים הזמינים כאן באתר, וכן בקלפי משחק (גם למבוגרים מותר לשחק!)

לוח הפועל המלא בשפה הערבית המדוברת

כריכת חוברת לוח הפועל
רועי סראג' גולן

טבלאות נטייה של כל צורות הפועל בערבית מדוברת בתוספת הסברים, הטיות, דוגמאות והקלטות

בתעתיק עברי ובכתב ערבי

מין טק טק

כריכת הספר מן טק טק
רוברט ברמן

מן טק טק הוא אסופה של יותר מאלף ושמונה מאות ניבים נפוצים המצויים בשימוש רגיל ויומיומי בפי דוברי ערבית בלהג הפלסטיני. כל הניבים מופיעים בו הן בכתיב ערבי, הן בתעתיק עברי ולצדם התרגום המילולי והמשמעות או הניב המקביל בעברית. הספר מחולק לשני מדורים: במדור הראשון מובאים הניבים כשהם מסודרים לפי נושאים (גורל, סבלנות, סוד וכדומה) במדור השני הסידור הוא על פי מילות מפתח (עין, אבטיח, נמלה וכדומה).

הספר מאפשר ללומדי ערבית הכרות מעמיקה עם השפה המדוברת. הוא יסייע להם להעשיר את ידיעותיהם בשפה, לשפר את שליטתם בה ולנהל שיחה ברמה גבוהה עם בני שיח ערבים. הוא מיועד הן למתחילים, הן למתקדמים.

לדבר ערבית

סדרת הספרים לדבר ערבית
קורס ללימוד עצמי של השפה המדוברת הפלסטינית

מחבר: יוחנן אליחי

ערכת הלימוד “לדבר ערבית” על ארבעת כרכיה וקבצי השמע הנלווים אליהם, נועדה להקנות ידיעה מעשית של השפה הערבית המדוברת הפלסטינית.

הקורס מיועד לאלה שאינם רוצים להסתפק בידע שטחי, אלא שואפים להגיע לדיבור חופשי למדי ולהבנה רחבה.

חמישים השיעורים שבקורס מכילים סקירה מקיפה של סוגיות הדקדוק: צורות המילים השונות, נטיית כל הפעלים ומבנה המשפטים וכן אוצר מילים מקיף למדי – כ-2,500 מילים.

הקורס מיועד ללימוד עצמי, אך מתאים בהחלט גם ללימוד מונחה בכיתה.

בגלל מרכזיותו במזרח התיכון, הלהג הפלסטיני מובן בכל האזור ואפשר לעבור בקלות ממנו אל להגי סוריה ולבנון. בסוף הקורס ניתן שיעור מיוחד המדגים את הקרבה שבין להגים אלה, יחד עם ההבדלים הקלים המאפיינים אותם.