סדרות

תיכון רוואבי לבנות | مدرسة الروابي للبنات

AlRawabi School for Girls poster
"בתיכון רוואבי היוקרתי לבנות, קבוצת נערות דחויות שסובלות מנחת זרוען של בריוניות בית הספר מתכננות סדרה של נקמות כואבות."
סדרת מקור ירדנית של נטפליקס

נַאפַסְ | نَفَس

כרזת הסדרה נאפס
"נַאפַסְ מספרת את סיפורם של סטודנטים צעירים פלסטינים, המגיעים בשנת 2008 לתל אביב ומנסים ליצור לעצמם קהילה משוחררת פלסטינית חדשה. הסיפור מתחיל כששלישיית חברים, וורדה, קייס וסלאח, מחפשים "להתארגן" ולהתמסטל בסופו של יום, אבל נקלעים לעסקת סמים עם משפחת פשע פלסטינית שמסבכת אותם עם עולם הפשע המקומי, עם המשטרה ועם משפחותיהם. הסיפור מתקיים על רקע המתיחות ברצועת עזה והשלישייה מבינה שכדי להפטר מהסמים הם צריכים לייצר את הסצנה הפלסטינית החדשה ודרך ייחודית משלהם ומחליטים ליזום הפגנה נגד המלחמה בפסטיבל מוזיקה גדול ובהשתתפות יהודים ופלסטינים. על הדרך הם מייצרים רגע היסטורי של סצנת האנדרגראונד הפלסטינית והיהודית."

התסְרִיטאי | سيناريست

כרזת הסדרה התסריטאי
"דרמה המתבססת על חייו האישיים של התסריטאי והסופר סייד קשוע ("עבודה ערבית"). הסדרה מציגה את עולמו הפנימי, יחסיו עם משפחתו, עם החברה והמדינה בה הוא חי."

עבודה ערבית | شغل عرب

כרזת הסדרה עבודה ערבית
"סדרת טלוויזיה ישראלית מסוגת דרמה קומית פרי עטו של הסופר והעיתונאי הערבי-ישראלי סייד קשוע, ובבימוים של רוני ניניו (עונה ראשונה) ושי קפון (עונה שנייה והלאה). הסדרה עוסקת ביחסי ערבים-יהודים בישראל, ומציגה זאת בדרך הומוריסטית. דמותו של אמג'ד מבוססת חלקית על הביוגרפיה של כותב הסדרה, סייד קשוע."

מונא | منى

כרזת הסדרה מוונא
"מונא היא צלמת פלסטינית תושבת תל אביב, הנמצאת רגע לפני הפריצה הגדולה שלה. כשמבצע צבאי בעזה הולך ויוצא משליטה, היא נאלצת לעמוד במבחן מול שני העולמות שבהם היא חיה, ומול מערכות היחסים הקרובות של שני הגברים בחייה."

סלמה | سلمى

"מה קורה למשפחה חיפאית החיה על הר ירוק, אל מול ים כחול, כאשר היא מחליטה, מתוך הכרח קיומי ולא אידיאולוגיה, לעזוב לעיר מדברית מבודדת, שבה שולטת מסורת היררכית נוקשה, שהמודרנה בה היא רק על פני השטח?"

פאודה | فوضى

סמליל הסדרה פאודה
"דרמת-פעולה ישראלית. פאודה ("כאוס" בערבית) מספרת את סיפורם של צוות מסתערבים ובראשם דורון קביליו (ליאור רז)."

ג'יני | جن

כרזת הסדרה ג'יני
"הסדרה מתמקדת בקבוצת בני נוער הלומדים בבית ספר פרטי בעמאן, ירדן. הם יוצאים לטיול בפטרה, הידועה כבית לשדים (ג'ינים) ולתופעות מוזרות."

אל חייבה | الهيبة‎

כרזת הסדרה אלהיבה
"בכפר ליד הגבול בין לבנון לסוריה, ראש חמולה של מבריחי נשק מתמודד עם קונפליקטים משפחתיים, מאבקי כוח וחיי אהבה מסובכים."

ד"ר קראז' | دكتور كراج

כרזת הסדרה דוקטור כראז'
"בכפר הערבי עין ג'ורה אין מי שלא מכיר את סמיר (נאהד בשיר), בן הכפר הראשון שסיים את לימודי הרפואה ברומניה, אך למרבה הצער לא צלח את מבחני משרד הבריאות. חלק מאנשי הכפר טוענים שמדובר באפליה נגד ערבים, אבל האמת היא שלסמיר יש אופי של לוזר:

לא הצליח לו בלימודים, לא מצליח לו בעסקים וכנראה שלא יצליח לו באהבה. מה שבטוח הוא שכל הסובבים את סמיר אוהבים אותו ורוצים בטובתו: השכנים, החברים, קרובי המשפחה, וגם המושבניקים היהודים.

לאחר שסמיר התייאש מהרפואה הוא החליט לפתוח מחדש את המוסך של אבא שלו שנפטר. המוסך המאולתר מתחת לביתו של סמיר משמש כנקודת מפגש של עולמות, תרבויות, סיפורים ודמויות שונות. סמיר המסכן שתמיד משתדל לרצות את הסביבה, מוצא את עצמו מתעלף למראה המזרק, אך עם זאת, מתעשת, קם ונעמד על רגליו. זהו סיפור על הדרישה של החברה לשאוף למצוינות והרצון של הפרט להסתפק בקיים ולהשלים עם יכולותיו."
2018 - 2019 21 פרקים 30 דקות

לכודים בתוך הרשת | عالقون داخل الشباك

"קורותיהן של שתי משפחות ערביות החיות ביפו, שראשיהן, שני דייגים מבוגרים, הם שותפים לשעבר שהסתכסכו."

המסעדה הגדולה | مطعم أبو رامي

מתוך פתיח המסעדה הגדולה
"קומדיית מצבים ישראלית שהופקה על ידי מחלקת השידורים בערבית של הערוץ הראשון. התוכנית שודרה בשנים 1985–1989 בכל מוצאי שבת."

סַלֶם ותְעַלַם

"זמן קצר לאחר הסכם השלום ההיסטורי עם מצרים ומתוך רצון להעניק לקהל הישראלי מבט מקרוב על השפה ועל התרבות הערבית, הופקה 'סלם ותעלם' - סדרת תכניות ללימוד השפה הערבית בהנחיתו של השחקן שייקה אופיר."

שימו לב!
סדרה זו מכילה בתוכה פרקים מתוך הסדרה ג'ארכ קריבכ, שמופיעה בהמשך הרשימה.

ג'ארכ קריבכ | جارك قريبك

ג'ארכ קריבכ
1979 - "דרמת הרפתקאות חינוכית לילדים ונוער. אבו ג'מיל הוא אלמן שעובר לגור בבית חדש בכפר ערבי ומכיר שם שכנים חדשים."

תעלם ותכלם

סדרה בת 21 פרקים ששודרה בטלויזיה החינוכית וכעת נמצאת לרווחת הכלל בערוץ היו-טיוב של ערוץ 23. עם כמאל ריאן ותלמידיו: אהוד מנור, בן דרור ימיני, אורלי אל-דובי, שמיר שהינו, מזל לביאד, צביה טסלר, ירון קליין וטלי בן ציון.

עם אמל בשכונה | أمل حارتنا

2004 - "מגזין נוער בשפה הערבית בהנחיית הזמרת אמל מורקוס, המשוחחת על כל מה ​שמעניין את בני הנוער. בכל פרק עולה על שולחן הדיונים עניין מרכזי לניתוח מעמיק ופתוח, בלי לפחד מעיסוק בנושאים הבוערים של גיל ההתבגרות, כמו חינוך מיני, תרבות הפופ, אלימות ועישון, זהות ופוליטיקה.
באולפן מתארחים מומחים ואנשי אקדמיה מתחומים שונים, המצליחים לשוחח על ענייני השעה בשפה שווה לכל נפש. בכל פרק מופיעים אמנים מוכרים וותיקים לצד יוצרים מוכשרים וצעירים, המבצעים שירים, קטעי דרמה ומערכונים קצרים הקשורים לנושא המרכזי."